Confruntare în administrația ploieșteană: Săraru îi răspunde lui Polițeanu fără menajamente
Viceprimarul Alexandru Săraru răspunde atacului primarului Mihai Polițeanu cu acuzaţii de lipsă de integritate şi de comportament politic incorect.

Tensiunile din administrația locală din Ploiești continuă să escaladeze după ce primarul Mihai Polițeanu a anunțat intenția de a propune demiterea viceprimarului Alexandru Săraru. În replică, acesta din urmă a lansat un mesaj public incisiv, acuzându-l pe edil de comportament inadecvat și de abateri grave de integritate.
„Poate ne spuneți, domnule primar, cu cine v-ați întâlnit duminică în Ploiești. Mai ușor cu pianul pe scări — nu vă mai crede nimeni. Vă este teamă că vă voi scoate la lumină toate murdăriile?”, a scris Săraru pe rețelele sociale.
Viceprimarul merge și mai departe, susţinând că amenzile primite de primar ar fi fost achitate din fonduri publice și că a formulat deja o plângere penală pe numele lui Polițeanu, depusă la Direcția Națională Anticorupție (DNA). În plus, Săraru a comentat ironic plecarea recentă a city-managerului drept o „mutare inteligentă”, adăugând: „Să vedem pe unde mai scoateți cămașa.”
Astfel, luptele interne din primăria ploieșteană par să se transforme într-un război deschis.
(sursa foto: phonline)





